Макрон му пишал порака на Мбапе откако го промашил пеналот

Францускиот претседател Емануел Макрон го поддржа напаѓачот на репрезентацијата Килијан Мбапе по елиминацијата на „триколорите“ од ЕВРО 2020. Франција загуби во понеделникот од Швајцарија во осминафиналето (3:3, на пенали 4:5).

Политичарот му напишал порака на 22-годишниот напаѓач со зборови на поддршка, пренесува „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на „Ле Паризиен“.

За потсетување, напаѓачот на Пари Сен-Жермен, не го реализираше решавачкиот пенал на мечот со Швајцарија. Мбапе ниту еднаш не се запиша во листата на стрелците на четирите натпревари на Франција на Евро 2020.

30.06.2021 - 20:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега