Македонски репрезентативец е позитивен на коронавирус

Столе Димитриевски објави дека има позитиве тест на корона вирус, но веднаш ги информираше своите фанови дека се чувствува добро и дека наскоро очекува кам-бек на фудбалските терени.

-Во одлична кондиција сум и ги почитувам протоколите во домашен карантин. Ви благодарам на сите за поддршката и се гледаме наскоро на терен, објави голманот на Рајо Валјекано и македонски репрезентативец.

Во следните неколку денови што ќе ги миен во самоизолација, Димитриевски повторно ќе биде тестиран.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 22:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега