Македонија ги загуби трите полувремиња со ист резултат 18-11

Македонија ќе игра во Президент Купот во Плоцк и ќе се разигрува за пласман од 25 до 32 место на Светското првенство.

По дуелите со Норвешка и Холандија кои беа загубени со 18-11 на полувреме, а на крајот имавме порази од десет, односно 12 гола разлика, исто ни се пишува и против Аргентина.

На полувреме од дуелот со јужноамериканскиот ривал, Македонија исто така губи со 18-11.

Како што стојат работите во моментов, ако Тунис загуби од Данска, Македонија ќе биде единствената европска селекција на Президент Купот.

извор: 24rakomet

17.01.2023 - 19:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега