Лондон: Маж киднапирал и сексуално злоставувал 9-годишно девојче


56-годишен маж е обвинет за киднапирање и сексуално злоставување на деветгодишно девојче во Најтсбриџ, централен Лондон, пишува „Sky News“.

Имено, исчезнувањето на деветгодишното девојче било пријавено завчера, а мажот бил уапсен откако полицијата го запрела во западниот дел на градот.

Во тој момент со него било и малото девојче.

Се сомнева дека мажот се обидел да ја зашемети за да може сексуално да ја злоупотребува.

Тој се наоѓа во притвор и се очекува да се појави на суд на 22 мај.

24.04.2024 - 18:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега