Локализиран пожарот во Универзала сала


Пожарот кој избувна во Универзалната сала во Скопје е ставен под контрола.

Засега нема информации која е причината за пожарот.

Во Универзална сала во тек беа работи за нејзино реновирање.

09.04.2024 - 10:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега