Љубовта ќе им биде возвратена: Три хороскопски знаци ќе се вљубат до небо со првите пролетни денови

Астролозите ги именуваа хороскопските знаци чии претставници во март 2023 година, односно уште во првите денови на пролетта, ќе ја запознаат својата љубов.

Кому ќе летаат пеперутки во стомакот, прочитајте во продолжение. И да, добрата вест е што љубовтаќе им биде возвратена.

Овен

За Овенот почетокот на пролетта ќе биде преполн со настани, од кои еден особено интересен е средба со личност која ќе им ја промени судбината. Тоа ќе биде личност која уште на прв поглед ќе се нурне во срцето на Овенот за таму да остане засекогаш. Средбата може да се случи на работа, за време на деловно патување или на некој масовен настан.

И покрај фактот дека некои Овни се уверени дека сè уште не се подготвени за нова врска, нема да можат да се спротистават на она што судбината го одлучила за нив. Покрај тоа, sвездите велат дека чувствата ќе бидат меѓусебни.

Лав

Лавовите се од оние луѓе кои си поставија солидна цел за 2023 година – да ја најдат својата среќа. Ѕвездите придонесуваат за ова, па веќе по 10 март шансите да ја запознаат својата љубов на животот стануваат огромни.

Треба да се напомене дека некои Лавови можат да се заљубат токму во лицето што го познавале долго време. Да, не е исклучено дека едно пријателство ќе премине во длабока романтична врска, или пак истото ќе се случи со колега од работа.

Водолија

Водолија е многу загрижена затоа што долго време не можат да си ја најде својата „друга“ половина. Претставниците на овој хороскопски знак сакаат да создадат семејство, и конечно оваа пролет ќе им успее тоа. И тоа со првите пролетни сончеви зраци. Сè ќе започне со банално познанство. Главната работа е да верувате во себе и во сопствената привлечност.

08.03.2023 - 22:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега