Лига на нации: Македонија против Косово на 8 октомври во Скопје

Репрезентацијата на Македонија ќе го одигра својот меч од баражот за пласман на ЕП 2021 против Косово на 8 октомври.

Ако победи, на 12 ноември ќе игра со подобриот од дуелот помеѓу Грузија и Белорусија за прв пласман на големите натпреварувања.

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) денеска ја донесе одлуката и дуелите од Лигата на нациите во 2021 година да се играат од 3 септември до 18 ноември.

Во новото издание на натпреварувањето, каде „жолто-црвените“ ќе играат во Ц дивизијата, противници ќе ни бидат Грузија, Ерменија и Естонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2020 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега