Левица: Власта уфрли провокатори за да апси невин народ

Политичката партија Левица обвинува дека власта уфрлила провокатори за да апси невин народ.

-Вечерва, окупационата Влада на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичниот народ! Министерот за внатрешни работи - Оливер Спасовски, очигледно, го оствари своето црно сценарио дека ќе се случат радикални сцени - само за да апсат невини луѓе низ Жена парк. Негрижејќи се ниту за граѓаните, ниту за полицијата, Спасовски ги изложи сите во опасност - само за да ги прикаже десетиците илјади освестени граѓани, кои достоинствено протестираат, како насилници, велат од партијата.

 
05.07.2022 - 23:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега