Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Средниот курс на еврото според денешната курсна листа на НБРМ е 61.4950 денари.

Средниот курс на британската фунта 73.0084 денари.

Средниот курс на американскиот долар изнесува 60.4017 денари.

05.08.2022 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега