Куче украде храна од својот брат, а начинот на кој му се „извини“ го воодушеви светот (ВИДЕО)

Сопственичка на два ретривери, Вотсон и Кико снимила пресладок момент кој ќе ги растопи срцата на сите.

Џен Медрано им дала ужина на своите кучиња, но Вотсон успеал да го украде и делот на својот брат.

Џен потоа го прекори.

-Ти дадов ужина, и на Кико му дадов ужина, а ти ја изеде. Што велиме кога ја украдеме ужината?, сериозно прашува таа, по што Вотсон во знак на извинување го прегрна братот. Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A dog’s way of saying sorry

A post shared by Watson & Kiko (@wat.ki) on Jun 22, 2020 at 12:43pm PDT

29.06.2020 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега