Кога едноставно имате среќа во животот: Ужасна сообраќајка, автомобилот смачкан а возачот само скокна од возилото (ВИДЕО)

На Интернет се појави видео од неверојатна сообраќајна несреќа, која случајно е снимена од возач кој поминувал на овој дел од патот.

Имено, на видеото се гледа уништен автомобил кој излета од патот и удри во банкина, а она што го шокираше целиот Интернет е судбината на возачот на тој автомобил.

Додека во повеќето ситуации возачите умираат поради комбинација на несреќни околности, на овој возач му се случи токму спротивното! Тој скокна од уништениот автомобил и се чини како да „не му недостасува влакно од главата“.

Видеото е објавено пред два дена, на шок и неверување на мажите кои ја снимале и биле сведоци на оваа необична ситуација.

Погледнете како изгледаше на видеото подолу:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега