Ќерката на Шумахер израсна во вистинска убавица – додека татко ѝ се бори за живот, таа тргнала по „опасните патишта''

Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер и понатаму се бори за живот, откако кон крајот на 2013-та година како што знаеме настрада на скијање.

Германските медиуми изминативе денови го пренасочија вниманието на 23-годишната Џина Шумахер.

Може да се каже дека Џина тргнала по стапките на нејзиниот татко, иако не седнала во болид, сепак и таа сака брзина.

Како што Шумахер има коњ на грбот на „Ферари“, така таа јава коњ.

Таа доспеала во центарот на тамошната јавност поради тоа што на социјалната мрежа Инстаграм споделила фотографија, а многумина се согласиле дека навистин личи на својот татко.

Инаку, Михаел со својата сопруга Корина има две деца, Џина и Мика, кој што вози формула. Додека тој е на стазата, неговата сестра приредува шоу со коњи.

 
 
 
View this post on Instagram

Positive anything is better than negative nothing  Picture by René Fietzek

A post shared by Gina Schumacher (@gina_schumacher) on Jul 28, 20DT

 
 
 
View this post on Instagram

Shine N Whiz. 

A post shared by Gina Schumacher (@gina_schumacher) on May 27, 2020 at 3:00am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега