Кирјос повторно го нападна Ѓоковиќ, па имаше порака и за Брнабиќ (ФОТО)

Бурата не се стишува, Новак Ѓоковиќ и Адриа Тур и понатака се тема бој еден во светскиот тенис.

Главниот критичар на српскиот тенисер, австралиец Ник Кирјос, од ден на ден е навистина груб и  се чини дека едвај чекаше Србинот да стане позитивен за коронавирусот.

Сега реши да ја искоментира и изјавата на премиерката Ана Брзнабиќ која отворено застана во одбрана на Шоковиќ .

-Целосна поддржка за Новак Ѓоковиќ, се обиде да направи нешто добро, не само за Србија, туку и за регионот- рекла премиерката Брнабиќ при гостување во една емисија.

Секако Кијорос го прокоментира ова во свој претпознатлив стил:

„Новак слави во клубот без маица. Јас сега си ја „удирам главата во ѕид“ да разберам како е тоа добро за регионот

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега