Кинески хороскоп за 2024 година: Еве кого го чека брак, а кој ќе има финансиски потешкотии

 

Судејќи според кинескиот хороскоп, одредени знаци ќе имаат многу среќа и просперитет во наредната година.

Според источниот календар, зелениот дрвен змеј ќе биде симбол на следната 2024 година. Според кинескиот хороскоп, новата година ќе започне на 10 февруари 2024 година, а ќе заврши на 28 јануари 2025 година.

Змејот е митско и тешко животно, но астролозите велат дека тој е и симбол на среќа и носи просперитет.

Стаорец – 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 година

Многу е веројатно дека 2024 година ќе биде позитивна година за вас. На работа ќе имате доволно можности да ги покажете своите таленти и да напредувате во кариерата. Само пазете се од конфликти со колегите, постои ризик да се повредите, дури и ако сте во право. Напорната работа добро ќе влијае и на вашата финансиска состојба. Слободните ќе најдат партнер, веројатно ќе се случи љубов на прв поглед. Обидете се да не се сомневате во вашата лојалност, пазете се од провокации.

Бивол – 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 година

Имате добра година пред вас. Ќе запознаете ментор кој ќе ви помогне да направите голем чекор напред на професионално поле. Сопствениците на бизниси треба да бидат внимателни со тужбите. Во финансиската сфера годината ќе биде успешна доколку го преиспитате пристапот кон трошењето и престанете да купувате непотребни работи. На љубовен план треба да бидете внимателни со гласините и озборувањата, тие можат да ги уништат и најсилните врски.

Тигар – 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 година

2024 година ќе биде богата со различни настани за вас. Напорната работа ќе ви помогне да ги зголемите приходите. Сепак, околу вас ќе има повеќе завидливи луѓе. Внимавајте да не влезете во непотребни конфликти со колегите. Новите љубовни врски нема да траат оваа година, но проблемот е најверојатно во вас. Променете нешто на себе и вашиот приватен живот ќе се подобри.

Зајак – 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 година

Најуспешна област во 2024 година ќе бидат кариерата и финансиите. Ќе се појават нови можности, но за да избегнете банкрот, не ризикувајте ја вашата репутација заради другите. Преголемата зафатеност на работа може да доведе до здравствени проблеми. Внимавајте на вашиот животен стил. Во љубовните врски треба да научите трпение и подобра контрола на емоциите.

Змеј – 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 година

Во 2024 година можете да ја смените работата. Дополнително познавање на професијата ќе ви ги зголеми шансите за добро место. Во финансиска смисла, пазете се од разни измами. Не учествувајте во сомнителни проекти, тие ќе доведат до загуби. Дури и на љубовен план, бегајте од оние кои сакаат да проверат дали вашиот паричник е полн. Добра година за брак.

Змија – 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 година

2024 година може да биде пресвртница во вашиот живот, но ќе има промени на подобро. На љубовен план, ќе можете да ги реализирате вашите најдлабоки желби. Професионалното поле ќе ви донесе некои предизвици, но вашата мудрост и проникливост ќе ве направат незаменливи. Слушајте ја вашата интуиција, таа ќе ви помогне, вклучително и финансиски.

Коњ – 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 година

Ова ќе биде година на раст и достигнувања за вас. Ве очекуваат неколку амбициозни проекти, но понесувањето од нови работни обврски може донекаде да го искомплицира односот со вашиот сопружник. Можна е нова романса која долго ќе остави трага на срцето. Вашите вештини за слушање ќе ви помогнат да ги решите конфликтите што се појавуваат од време на време. Има големи шанси да добиете на лотарија или да направите многу успешни инвестиции.

Коза – 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 година

2024 година ќе ви донесе самодоверба и силна мотивација. Оваа година може да биде богата со патувања кои ќе ви помогнат да напредувате во кариерата и да најдете нови пријатели или дури и љубовник. Но, долго воспоставените врски може да бидат загрозени од фактот дека повеќе не ви се допаѓа вашето место на живеење. За среќа, вашата заработка ќе биде постојано висока и ќе можете да купите, изнајмите или купите нов дом.

Мајмун – 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016 година

Новата година за вас е година на обновување. Ве очекуваат нови можности во сите области од вашиот живот, но не брзајте да носите драстични одлуки – приоритетите може да се променат во текот на годината. За да имате среќа во љубовта, треба да ставите крај на се што сте имале во претходните врски, главно за да научите како да простувате предавство. Со останување во сивата зона ризикувате многу непријатни искуства. Работете на вашите ограничувачки верувања.

Петел – 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 година

Годината ќе биде успешна доколку не се распаднете пред многу мали тешкотии. Главната лекција што треба да ја научите е дека и вие можете да направите грешки. Слушајте ги советите на постарите и поискусни колеги и пријатели Вашето неподготвеност да преземете одговорност може да влијае на вашата финансиска состојба. Во вашиот личен живот, колку повеќе им наоѓате мана на другите, толку почесто ќе паѓате во сопствената замка.

Куче – 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 година

Почетокот на годината не ветува дека ќе биде многу успешен за вас, но доколку успеете да ја задржите упорноста и оптимизмот, ќе можете да го свртите. Главната работа што треба да направите е да ги прегледате вашите потреби. Економијата ќе ви овозможи да преживеете дури и во помалку успешните месеци. Професионалниот развој најмногу е поврзан со учењето и стекнувањето нови знаења. Отвореноста во односите со партнерот ќе ви помогне да избегнете проблеми во приватниот живот.

Свиња – 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 година

2024 година ќе биде година на ослободување на вашиот креативен потенцијал. Овие можат да бидат или нови деловни проекти или желба за целосно менување на внатрешноста на куќата. Најдете излез за вашата креативна енергија. Како последно средство, смислете го вашето хоби. Старите финансиски проблеми ќе исчезнат, а вашиот природен прагматизам ќе ви помогне да ја подобрите финансиската состојба. Во личните односи избегнувајте какви било врски со минатото и непромислени постапки.

07.12.2023 - 23:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега