Kасами: Тетово е главниот град на Албанците во Северна Македонија

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами на својот официјален фејсбук профил напиша, „Добредојдовте во главниот град на Албанците во Северна Македонија“

Неговата објава предизвика бројни реакции кај корисниците на социјалните мрежи.

 

22.03.2023 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега