Камерон Диаз конечно откри зошто престана го глумата

Поранешната холивудска ѕвезда Камерон Диаз ги откри причините поради кои се повлече од филмската индустрија, кажувајќи дека го нашла мирот кога престанала со глума.

47-годишната Диаз гостуваше во поткастот на Гвинет Палтроу, па со поранешната колешка дискутираа за винскиот бизнис, и тоа како и се променил менталитетот со стареењето и за влијанието на кариерата на нејзиниот квалитет на живот и врски.

-Актерите се инфантизирани. Ставени сме во позиција во која за сѐ во нашиот свет се грижи некој друг, рече Диаз, додавајќи дека никогаш не се чувствувала удобно со таквиот живот, па морала да преземе одговорност.

Вели дека се одлучила да стане самостајна и дакажала оти може да се грижи за себе како возрасна личност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега