Кадиров: Русија треба да употреби нуклеарно оружје во Украина

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров кажа дека Русија треба да размисли за употреба на нуклеарно оружје во Украина.

Украинските воени сили влегоа во Лиман, источна Украина, по што Кадиров кажа дека треба да се преземат драстични мерки.

„Треба да се преземат драстични мерки, така што ќе прогласиме вонредна состојба и ќе употребиме нуклеарно оружје со помала моќност“, кажа Кадиров.

01.10.2022 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега