Избувна пожар во канцелариите на Хидрометеоролошки завод

Во текот на вчерашниот ден во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во канцелариите на Хидрометеоролошки завод настанал пожар, известија од полицијата.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

20.09.2023 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега