Итна средба меѓу Шолц и Макрон за Украина

 

Германскиот канцелар Олаф Шолц на 3 октомври во Берлин ќе се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Ова денеска го соопштија од Елисејската палата.

Според информациите, двајцата официјални лица ќе разговараат за последните случувања во врска со војната во Украина, како и за европската енергетска криза, пренесува Ројтерс.

30.09.2022 - 20:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега