Италијанската полиција спречила напади од проруски хакери на Евровизија

 

Италијанската полиција реагирала за време на полуфиналето на 10 мај и за финалето на Евровизија поради тоа што имало неколку напади од проруски хакери.

 

„Килнет“ на 11 мај објави дека нападнала неколку веб-страници, а најави напади и на Евровизија, но полицијата излегла на крај со нив.

 

Украинската група Калуш Оркестар победи на Евровизија со убедлива предност пред конкурентите.

 

 

15.05.2022 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега