Исчезнаа две девојки од СОС Детско село

Две девојки на 16 и 18 од СОС Детското село се водат за исчезнати.

-Вчера во 05.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско село се оддалечила нивната штитеничка А.М.(18), која и претходно се оддалечувала. Вчера во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско Село Радишани се оддалечила нивната штитеничка И.П.(16), која и претходно се оддалечувала, информираат од полицијата.

 

 

20.09.2021 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега