Инцидент во кој главен актер бил Вељко Ражњатовиќ - интервенирала и полицијата

Вељко Ражнњатовиќ бил фатен во тежок сообраќаен прекршок во кој морало да интервенира и полицијата.

Имено како што дознаваат српските медиуми во населбата Бесен Фок, Вељко претркувал друго возило на полна линија. Тој продолжил да го прави тоа и на испрекината линија, а почнал да претекнува и голема колона возила со што ја преминал дозволената брзина.

Сообраќајната полиција на радар измерила дека тој се движел со 151,9 километри на час каде дозволено било 80 километри на час.

22.02.2023 - 18:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега