„Импотентен е и со месеци не мие заби и не се капе“- Познат во светот по многу хитови, легендариот музичар на дното

Поранешната сопруга на Фил Колинс, Ориана Квеј, со која ја обнови својата љубов, на суд тврди дека пејачот смрди затоа што не се миел со месеци и дека е импотентен.

Кјуј му ги предаде документите на судот во Мајами во понеделникот, обвинувајќи го дека се откажал од нивниот договор според кој требало да и даде половина од куќата во вредност од 40 милиони долари.

Во тие документи, таа го опишала Колинс како пустински човек кој не миел заби, ниту себе со месеци, пишува Page Six.

Кејви тврди дека Колинс почнал да пие многу во 2017 година и додава дека тој често „паѓал од комбинација на лекови на рецепт и прекумерен алкохол“.

Таа дури рече дека ја удрил главата во неколку наврати кога паднал и бил пријавен во болница под псевдоним. Кјуј исто така пишува дека тој еднаш „се срушил на сцената за време на еден настап бидејќи бил толку слаб што не можел да стане“.

Тврди дека до 2019 година, Колинс „станувал се повеќе депресивен, повлечен, насилен и по операцијата на грбот, сè повеќе зависник од антидепресиви и лекови против болки“.

„Тој не можеше да има секс“, тврди таа. „Престана да се тушира, да мие заби и да се облекува соодветно (всушност, тој не ги миеше забите или не се истушираше од 2019 до август 2020 година кога го напушти нашиот дом).

Таа исто така рече дека тој не е во состојба да компонира песни или да снима музика и дека е „емотивно и вербално насилен“ кон неа и дека често ги игнорирал потребите на своите деца.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2020 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега