Играч на Хамбургер се степа со навивачи на Дрезден (ВИДЕО)

Динамо Дрезден го исфрли Хамбургер од ДФБ купот. Но, и покрај убедливата победа на третолигашот со 4:1 врз второлигашот славата ја зема Тони Лајстнер кој влезе во пресметка со навивачи на домашниот клуб.

Тој реагираше на некоја провокација, со оглед на тоа што е дорен во Дрезден, а се врати во Хамбургер откако претходно играше во Квинс Парк Ренџерс.

Во минатото тој четири сезони помина во Динамо Дрезден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2020 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега