Хорор во Полска: Маж упаднал во сиропиталиште, убил девојче, повредил девет лица

 

Маж кој со нож влегол во сиропиталиште во Полска убил тинејџерка и повредил девет лица, соопшти денеска полицијата на градот Лоѓ.

 

Нападот се случил во вторникот вечерта, а полицијата го уапсила напаѓачот и го истражува мотивот за нападот, изјавила за државната телевизија портпаролката на полицијата Анета Собјерај.

„За жал, како резултат на нападот, 16-годишна тинејџерка од сиропиталиштето, почина на самото место, а пет лица се хоспитализирани“, рече Собјерај, пренесе Ројтерс.

На останатите повредени им била укажана лекарска помош на лице место.

10.05.2023 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега