Херојот на Италија им испрати порака на Англичаните, па наздрави со Кока- Кола и Хајникен (ВИДЕО)

Италијанскиот стопер Леонардо Бонучи (34) синоќа постигна погодок за израмнување на „Вембли“ против Англија и најави голем пресврт на „азурите“, но сепак мораа да го чекаат до пеналите.

Тројца млади фудбалери од Англија, кои беа избрани од Герет Саутгејт од необјасниви причини, промашија удар од 11 метри, додека Џанлуиџи Донарума беше херој на Италија. Следуваше голема прослава на „азурите“, а штотуку споменатиот Бонучи беше меѓу главните забавувачи.

Дури и откако постигна гол, тој викна во камерата „Купот доаѓа во Рим!“ („Доаѓа во Рим“), за да стане главна порака за време на прославата во соблекувалната ...

Вака изгледаше!

Бонучи не само што се забавуваше со своите соиграчи, туку тоа го направи и на прес-конференцијата.

Бидејќи многу внимание беше посветено на шишињата Кока-Кола за време на Европското првенство, што го иритираше Кристијано Роналдо, додека Пол Погба тргна шишиња со пиво, Леонардо Бонучи се пошегува, па измеша и пијалоци и наздрави за златниот медал.

12.07.2021 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега