Хари Локвенец поднесе оставка од директорската позиција во Железници

 

Директорот на ЈП ЖРСМ - Инфраструктура. Хари Локвенец  денеска поднесе оставка од функцијата.

Оставката, како што изјавил за МИА, ја поднел од лични причини. 

Локвенец беше на функцијата директор на ЈП ЖРСМ - Инфраструктура од ноември 2020 година. 

 

06.06.2023 - 16:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега