Груби: На Ахмети му е потребен народот и на народот му треба Ахмети

 

Вицепремиерот Артан Груби даде изјава дека народот има потреба од Али Ахмети, а не Али Ахмети од народот, по што испрати порака преку Фејсбук и се обиде да ја корегира грешката.

„Народот му треба на Ахмети и на Ахмети му треба народот. Мојот однос со претседателот Ахмети е како односот на сите вас кои сте убедени во неговиот животен пат, неговата правда, визија, национална вредност за Албанците. Искрената намера на мојта изјава беше да се истакне вистината дека на Ахмети му треба народот, колку што му треба Ахмети на народот“, напиша Груби.

Во продолжение следи неговиот статус на Фејсбук.

30.09.2022 - 18:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега