Гробари со скандалозни пораки на мечот со Вардар – Гоце Делчев е Бугарин, а Комити имаат српско име

Ракометарите на Вардар 1961 доживеаја убедлив пораз (28:22) од Партизан во четвртото коло од групната фаза во СЕХА лигата. Но, гостувањето во Белград многу непријатно го направи и навивачката група „Гробари“ која имаше скандалозни пораки.

Освен тоа што извадија грчко знаме, тие провоцираа на национална основа.

„Група со српско име, бугарски војник слави, мора да е тешко со таа криза на идентитет во главата“, стоеше на паролата на „Гробари“.

28.02.2023 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега