Големо невреме вечерва го зафати Штип- улиците поплавени (ФОТО)

Големо невреме вечерва го зафати Штип, пренесе Курир.мк.

Пороен дожд, град, грмежи и силен ветер ја погоди Македонија, по што на неколку места предизвика поплавени улици.

Улиците поплавени, а автомобилите буквало пливаа во вода по улиците.

Социјалните мрежи се преполни со фотографии од поплавени улици ширум земјава, а особено големо внимание привлекоа фотографиите од Штип каде градот буквално плива во вода.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.08.2020 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега