Голема експлозија во руска база на Крим (ВИДЕО)

Руската новинска агенција ТАСС објави дека експлодирало складиште за муниција во руска база во северниот дел на Крим.

Министерството за одбрана соопшти дека нема жртви во експлозијата, освен две повредени лица.

На социјалните мрежи се појави и видео од експлозијата.

16.08.2022 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега