Голем пожар во Грција, горат куќи

Во пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери.

Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, а потоа се проширил, пренесува Катимерини.

Според Противпожарната служба, се работи за сериозен пожар додека противпожарната единица прави напори за негово локализирање.

19.06.2024 - 15:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега