(ГАЛЕРИЈА) Битола блесна во новогодишно руво

 

Полека се грижи крајот на 2023-та година, а општините низ Македонија почнаа да блескаат во духот на Новата година. Меѓу нив е и општина Битола, која веќе блесна во новогодишно руво. Високи елки, многубројни ѕвезди и различни лампиони и светулки се поставени ширум градот. 

Во продолжение погледнете како е украсена прекрасната Битола и почувствуајте го духот на новогодишната магија. 

 

10.12.2023 - 13:44
Фото: 
Општина Битола

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега