Фрчеле казни во Штип: Ќе имаат ли граѓаните пари да ги платат?

На 12.05.2022 на подрачјето на СВР Штип била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. За време на контролата биле констатирани 32 прекршоци, од кои 26 надвор од  населено место и 6 во населено место.

На сите возачи им биле изречени соодветни санкции. Санкционирани биле и 15 други видови на прекршоци, од кои 4 за управување возило без возачка дозвола, 1 за технички неисправно возило, 1 за управување возило под дејство на алкохол, 2 за некористење сигурносен појас, 2 за некористење кацига и 5 за непрописно паркирање.

13.05.2022 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега