ФОТО: Запознајте ја најсексипилната спортистка на ЛОИ во Токио

Германската атлетичарка Алиша Смит беше прогласена за најсексипилна спортистка која ќе се појави на Летните Олимписки Игри во Токио, од страна на фановите.

Убавата Германка е позната и по тоа што е задолжена за фитнес тренинзите на фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Алиша има 1,8 милиони следбеници на социјалните мрежи. На овогодишните игри во Јапонија ќе ја претставува Германија во дисциплината 200 и 800 метри со пречки.

Погледнете зошто фановите ја сместија на првото место меѓу големата конкуренција:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@alicasmd)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@alicasmd)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@alicasmd)

26.07.2021 - 14:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега