(ФОТО) Трагедија во македонската фолк естрада - утрово почина младиот пејач

Македонската фолк естрада утрово остана шокирана откако се прошири трагичната вест за смртта на фолк пејачот Виктор Барбутов.

– Сабајлево почина фолк пејачот на групата Амајлија од Скопје Виктор Барбутов, како што дознаваме пред тоа немал здраствени проблеми, ноќва се пожалил на главоболки и бил однесен на брза помош каде и починал од мозочен удар, објави порталот Естрада плус.

Да посетиме Виктор беше член на поранешната група Фантазија каде ја отпеја песната земјо пресвета.

Неговите колеги со енверување се простуваат од Барбутов на социјалните мрежи.

02.12.2022 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега