ФОТО: Срамна фотомонтажа од семејството Ѓоковиќ- некој на лош начин се обиде да се пошегува со тенисерот

Познато е дека во изминатите денови имаше низа на реакции за познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ кој го организираше Адриа- Турнирот, но беше прекинат поради коронавирусот.

За жал, турнирот на Новак не стигна до Босна и Херцеговина, сè беше откажано затоа што Димитров, Борна Чориќ, најдобриот српски тенисер и Јелена Џоковиќ, Марко Паники, Виктор Троицки и неговата бремена сопруга беа заразени со коронавирус.

И тогаш кога требаше да најде утеха во сопшствениот народ, додека останатите го критикуваа, баш некои од нив беа тие кои направија семејството на Ѓоковиќ да биде уште повеќе понижено.

На сите им е позната фотографијата на која Новак, Јелена и нивниот син Стефан гушкаат дрво, алудирајќи на дрво на животот, е сега некој се сетил да направи фотомонтажа и наместо дрво да стави медицински шприц.

Дали оваа фотомонтажа е смешна или бедна одлучете сами.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега