ФОТО: Скопје вечерва деветти најзагаден град во светот

Скопје и вечерва на врвот на светската листа на најзагадени градови. Според ранглистата на веб-страницата Ај-кју-ер главниот град вечерва е деветти според загаденоста. Воздухот, според страницата која ја мери загаденоста на воздухот во целиот свет, е нездрав.

На листата Скопје е единствениот европски град од Европа. Единствено Белград се наоѓа на 15-то место.

24.12.2023 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега