ФОТО: Ристовски плаче среде Амстердам, Пандев го теши

Легендата на македонскиот фудбал Горан Пандев денеска во Амстердам ќе го одигра последниот меч во дресот на нашата репрезентација. Неговиот колега Стефан Ристовски емотивно ја прифати оваа одлука на Пандев.

Тој не можеше да ги запре солзите поради тоа што за последен пат ќе игра заедно со големиот Пандев, кој, пак, како голем капитен и џентлмен, дојде да го утеши помладиот колега.

21.06.2021 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега