ФОТО: Пресечено дрвото на Рузвлетова во кое удри полициски автомобил

Во сообраќајната несреќа која викендов се случи на улицата „Рузвелтова“, во која се преврте полициско возило, а повредени беа тројца полициски службеници, настрада и едно дрво.

Вчера од Град Скопје преку социјалните медиуми информираа дека дрвото по сообраќајката претставува опасност за граѓаните и истото ќе биде исечено.

-Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска вршат сечење на едно дрво на улицата „Франклин Рузвелт“, кое поради сообраќајна несреќа беше навалено и претставуваше опасност по безбедноста на граѓаните, информираат од Град Скопје.

13.07.2021 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега