ФОТО: Прави домаќини - Татјана Новица направија ајвар во Австралија

Македонските пејачи Татјана Лазаревска и Новица Василевски веќе неколку години живеат и работат во Австралија. Ниту таму не се откажаа од нивната голема љубов - музиката, па често имаат настапи и во дијаспората.

Но, сепак домаќинските навики и македонското во нив не згасна. 

Тие деновиве се пофалија дека заедно со пријателите си направиле ајвар.

Во Австралија има се што човек може да посака, но го нема добриот македонски ајвар.

Фотографии од подгототвката споделија на социјалните мрежи:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2021 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега