ФОТО: Пожарот кај Смилковско направи голем црн облак над Скопје

Големиот пожар кој избувна попладнево кај Смилковско езеро направи голем црн облак над Скопје.

Командантот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески за КУРИР вели дека е опожаренена трска на поголема површина, а се интервенирало со 2 возила и 5 пожарникари.

Нема опасност за населението и куќите во близина.

23.02.2023 - 17:23
Фото: 
Kurir

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега