(ФОТО) Погледнете како изгледа македонскиот клуб во Благоевград, откако беше каменуван

Искршени се стаклата на македонскиот клуб во Благоевград синоќа околу 21 часот, објавија бугарските медиуми. Настанот го потврди и бугарската полиција која извршила увид.

Македонскиот клуб беше отворен во октомври минатата година, а ова не е првпат да биде оштетен.

 

05.02.2023 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега