ФОТО: Почна протест пред Влада против францускиот предлог

Почна сенародниот протест пред зградата на Владата. Неколку илјади луѓе се собраа за да го искажат својот револт против францускиот предлог.

Во околината на Владата има големо полициско обезбедување, а на готовс се ставени и водени топови.

Протестот доаѓа на повик на претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски кој вчера во седиштето на ВМРО-ДПНЕ ги презентираше сите спорни делови на модификуваниот француски предлог кој доби амин од Министерството за надворешни работи.           

       

02.07.2022 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега