ФОТО: Новак Ѓоковиќ со романтична порака за сопругата Јелена

Светскит тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ ѝ го честита роденденот на сопругата Јелена, која во средата наполни 34 години.

„Те сакаме, аморе! Ти благодарам што се вложуваш целосно и што неизмерно сакаш и даваш поддршка кога е најпотребно. Благодарен сум што те имам во животот како партнер и сродна душа“, напиша Новак на својот инстаграм-профил.

Тој сподели и фотографија од сопругата која се чини дека му е многу драга, а следуваа и многубројни честитки од неговите фанови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2020 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега