ФОТО: Македонските ракометари пристигнаа во Краков

 

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во Краков каде во наредните денови ќе настапи на Светското првенство. Пред избраниците на селекторот Кирил Лазаров е голем предизвик, со оглед дека групата е многу квалитетна, а ривали ќе бидат селекциите на Норвешка, Холандија и на Аргентина.

Македонија првиот настап на Мундијалот ќе го има утревечер (20.30 часот) против Норвешка.

 

12.01.2023 - 17:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега