ФОТО: Македонска полицајка се фотографирала полугола во униформа - дисциплинска постапка против неа

Полициска службеничка се фотографирала полугола во униформа и фотографијата ја објавила на социјалните мрежи, а Одделот за внатрешна контрола поведе дисциплинска постапка против неа. Иако заматени, на фотографијата се гледаат ознаките на полицијата, откопчана кошула и вратоврската меѓу градите.

Полицајката е вработена во министерството пред 11 години, и работи во Одделот за гранични работи и миграции пишува А1он.

„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР постапува во врска со случајот за кој прашувате“, велат кратко од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.09.2020 - 16:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега