ФОТО: Книга на жалост во училиштето на Вања, родители на ученици во шок

 

Шок и неверување утрово во училиштето кадешто учеше 14-годишната Вања Ѓорчевска чие тело беше пронајдено во околината на Скопје.

Порталот 4News објави дека во школото веќе е отворена книга на жалост за последно збогум со Вања.

Како што пишува порталот, околу училиштето има засилено полициско обезбедување.

Директортката не сака да дава изјави за медиумите, а обезбедувањето на училиштето забранува да се снима и фотографира.

04.12.2023 - 09:04
Фото: 
4News

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега