ФОТО: Ќе си платите 100 евра за брза и ќе чекате - ова е редот за пасоши денеска

Во моментов постои само еден начин да се извади пасош во Македонија. Ако ви се брза, ќе си платите околу 100 евра и ќе закажете термин. За термин сега се чека и повеќе од месец дена, а откако ќе ве сликаат, пасошот го добивате за два дена.
И подигнувањето е прилично тешка процедура. Денеска шалтерот на МВР за подигнување на пасоши по брза постапка изгледа вака

22.02.2024 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа