ФОТО: Ахмети во опозиција по 16 години

Првиот човек на интегративците од Мала Речица, Али Ахмети, на денешната Конститутивна седница за првпат по 16 години седна на опозициско место во Собранието. 

Ахмети е во опозиција со нивниот доскорешен коалициски партнер СДСМ. Партијата на Ахмети, ДУИ досега само еднаш беше во опозиција од 2006 до 2008 година кога ВМРО-ДПМНЕ формираше Влада со тогаш неговиот лут опонент, ДПА.

 

28.05.2024 - 12:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега